Facebook оштрафований за скандал з Cambridge Analytica

Четвер, 25 жовтня 2018, 12:34
 

Компанія Facebook була оштрафована на 500 тисяч фунтів стерлінгів (близько 645 мільйонів доларів) британською комісією із захисту даних за участь у скандалі з витоком даних Cambridge Analytica.

Про це повідомляє BBC.

"Розслідування ICO дійшло висновку, що Facebook порушив закон, не захищаючи інформацію людей. Також було встановлено, що компанія не змогла продемонструвати, як інші люди збирали дані", – йдеться у повідомленні управляння.

Також повідомляється, що сума штрафу виявилася найвищою в момент виявлення порушення. Якби скандал з Cambridge Analytica стався після вступу в силу нових правил ЄС, штраф був би набагато вищим.

Як повідомлялось, Facebook потрапив у скандал через те, що британська консалтингова фірма Cambridge Analytica, що працювала на Дональда Трампа на виборах у США 2016 року, неправомірно отримала доступ до особистої інформації 87 мільйонів користувачів Facebook.

Генеральний директор Facebook Марк Цукерберг визнав, що в його компанії не достатньо відповідально поставилися до безпеки, що призвело до  неналежного використання персональних даних громадян.

22 травня на слуханні у Європарламенті Цукерберг запевнив, що компанія вживає заходи для унеможливлення втручання зовнішніх гравців у національні вибори в Європі та у вибори до Європейського парламенту.

Восени 2017 року, через скандал із втручанням Росії у президентські вибори США у 2016 році, Facebook замислився про зміну підходу до політичної реклами до виборім губернаторів і в Конгрес США восени 2018 року.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"