Обсяг фальсифікованої "молочки" в Україні сягає 30%

Середа, 24 жовтня 2018, 20:00
 

Обсяг фальсифікованої молочної продукції в Україні досягає 30%, що негативно впливає на рентабельність виробництва молока.

Про це повідомляє "Інтерфакс-Україна" з посиланням на Асоціацію виробників молока.

За інформацією асоціації, з початку року індекс умовної рентабельності виробництва молока знизився на 40%, а поголів'я великої рогатої худоби (ВРХ) за 5 років скоротилося на 17,5%.

У той же час, згідно з повідомленням першого заступника міністра аграрної політики Максима Мартинюка в Facebook, темпи скорочення поголів'я корів на сільгосппідприємствах зупинилися, а завдяки підвищенню генетичного потенціалу, середній надій на корову за 5 років збільшився на 47% - до 6,03 тис кг/рік в 2017 році.

"З Єдиного держреєстру тварин виведені "мертві душі", збережена велика частина телят, які народилися в господарствах населення в першому кварталі цього року, зростає середня продуктивність дійного стада - за 8 місяців на 1,7%", - написав перший заступник міністра аграрної політики.

За його інформацією, за 6 міс 2018 завдяки держпрограмі відшкодування вартості високопродуктивного поголів'я збільшилося ввезення в Україну чистопородного ВРХ на 115%, свиней - на 150%.

За даними заступника міністра, середня вартість ввезеної одиниці ВРХ - 2,3 тис доларів, відшкодовується в середньому 36,5% цієї суми. Середня вартість імпортної свині становить 957 доларів, відшкодовується 18,7% вартості.

Економічна правда

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"