"Укроборонпром" розповів, які підприємства передає на приватизацію

Понеділок, 1 жовтня 2018, 16:04

ДК "Укроборонпром" сформував перелік із підприємств, які передасть до Фонду державного майна України для подальшої приватизації.

Про це повідомляється на сайті "Укроборонпрому".

Це виключно непрофільні підприємства, які зараз займаються випуском продукції цивільного призначення чи ще у 90-х припинили будь-яке виробництво, повідомили у концерні.

На першому етапі планується передати близько 10 підприємств, на яких сумарно у штаті знаходиться близько 300 працівників. Зазначається, що більшість із них вже багато років фактично працює на інших приватних підприємствах.

Вже передано пропозицію щодо приватизації ДП "171 Чернігівський ремонтний завод", який більше 10 років не мав замовлення і тільки після 2014 року виконав поодинокий ремонт автомобільної техніки військового призначення, у подальшому розпочавши співпрацю із цивільними структурами, сконцентрувавшись на роботі із автонавантажувачами.

Ще одним, вже запропонованим для приватизації підприємством, є ДП "Івано-Франківський котельно-зварювальний завод", що виробляє котли, колектори, резервуари, насосні установки та газові балони для автомобілів. З 2014 року підприємство знаходиться у стані санації.

Передача таких непрофільних активів дозволить завершити реформування "Укроборонпрому", повідомив концерн.

Із 131 підприємства, що входять до його складу, 20 знаходиться на тимчасово окупованій Росією території України. Ще декілька десятків – з 90-х років не випускають оборонну продукцію, тобто не мають стратегічного значення для оборони України та не можуть інтегруватися до оборонного комплексу України.

Підкреслюється, що більше 80 заводів, конструкторських бюро та науково-виробничих комплексів, які займаються випуском, модернізацією, ремонтом озброєння та випуском комплектуючих до неї, залишаться у власності держави та складі ДК "Укроборонпром".

Раніше проект "Марлін" повідомив, що "Укроборонпром" планує приватизувати вінницьке державне підприємство "Електричні системи", в яке вклав мільйони гривень.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"