Посіви гречки можуть скоротитися вдвічі через імпорт з РФ

Четвер, 6 вересня 2018, 14:55
 

Посіви гречки в Україні у 2019 році можуть скоротитись через інтервенцію неякісної гречаної крупи з Росії.

Про це повідомляє Всеукраїнська аграрна рада.

Порівняно з показником 2017 року, наступного року посіви даної культури скоротяться аж у 4-5 разів.

"В минулому році з РФ завезли в Україну гречану крупу, яка по 9 показникам не відповідає нашим ДСТУ. Заїхав непотріб, яким травлять наш народ. Вже в цьому році площі під посівами гречки скоротилися майже вдвічі (до 100 тис га зі 184 тис га у 2017 році). І якщо не буде змін на краще, посіви гречки в Україні будуть скорочуватись дедалі більше", - зазначив учасник ГС "Всеукраїнська Аграрна Рада" Микола Малієнко.

Повідомляється, що Росія навмисно продає свою неякісну гречку на українському ринку за демпінговими цінами, які менші за собівартість якісної української крупи. Через це вітчизняні виробники, змушені знижувати ціни у відповідь, тим самим скорочуючи власну рентабельність. Таким чином, інтервенція російської крупи на український ринок знищує економічну мотивацію у вітчизняних аграріїв в подальшому вирощувати цю культуру.

Ряд членів ВАР, які вирощують гречку, вже заявили про те, що будуть скорочувати посівні площі під цією культурою, або зовсім відмовляться від її вирощування.

А тому замість того, щоб вирощувати власний продукт, Україна в майбутньому ризикує перетворитись на імпортера неякісної гречки з країни-агресора, яка планомірно збільшує об’єм своєї продукції на українському ринку.

Одним зі шляхів вирішення проблеми інтервенції неякісного російського продукту є закриття вітчизняних кордонів для імпорту гречаної крупи. Відповідне рішення стимулюватиме вітчизняного виробника.

В іншому випадку Україна ризикує і надалі скорочувати посіви гречки, яка є традиційним продуктом харчування для пересічного українця. Це при тому, що ще у 2000 році гречкою в Україні було засіяно близько 500 тис га, тобто вдесятеро більше, ніж планується у 2019 році.

Скорочення посівів гречки, у свою чергу, негативно позначиться на вітчизняній галузі бджільництва, оскільки заміні цій культурі як медоносу не існує.

Економічна правда

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!