Влада Польщі хоче ввести податок на покупки на AliExpress

Середа, 5 вересня 2018, 18:35
 

Міністерство фінансів Польщі має намір посилити систему, що дозволяє електронні покупки за межами Європейського Союзу без сплати податків.

Про це пише Rzeczpospolita, передає Delo.ua.

Як повідомляє польська газета, Мінфін уже створив робочу групу, яка аналізує впровадження нових рішень.

Відповідно до неофіційної інформації, за попередніми оцінками міністерства, бюджет Польщі втрачає величезні суми грошей від несплати податків при покупках поляків в інтернет-магазинах за межами ЄС. Йдеться про 1 млрд злотих (майже 270 млн доларів) на рік неоплачених ПДВ і мит.

"Мова не йде тільки про постачання ювелірних виробів і зарядних пристроїв, іноді це операції дійсно великого обсягу, і їх кількість швидко зростає", - розповів учасник логістичного ринку.

Відповідно до митного законодавства Польщі, всі відвантажувальні замовлення, незалежно від форми їх подання, підлягають обкладенню податком.

Але змін в e-commerce не хоче польська пошта, так як нові формальності означають додаткові зобов'язання і великі витрати.

Поряд з AliExpress, який користується все більшою популярністю в Польщі, в Китаї багато торгових сайтів, але провідних, які виконують замовлення в Європу без високих витрат на доставку, там мало. Це, наприклад, Gearbest, Zapals або LightInTheBox.

Кожна країна шукає свій шлях захисту від неоподатковуваної податком інтернет-торгівлі. Наприклад, Швеція визнає, що кожна посилка з Китаю містить продукт і оподатковується. В результаті кількість посилок знизилася на 20-30%.

Нагадаємо, в Україні в рамках боротьби з неоподатковуваними посилками з Китаю без сплати ПДВ і мит дозволили ввозити на місяць необмежену кількість посилок, але вартістю до 150 євро. В кінці 2017 року Верховна Рада ввела додаткове обмеження - лише три посилки на місяць.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!