Справу розтрати 26,7 млн грн "Укрзалізниці" скерували до суду

Середа, 5 вересня 2018, 11:50

Звинувачувальний акт стосовно двох посадовців ДП "Управління промислових підприємств Державної адміністрації залізничного транспорту України" 4 вересня скеровано до суду.

Через їхні дії "Укрзалізниця" незаконно переплатила 26,7 млн грн під час закупівлі метизної продукції, повідомляє Національне антикорупційне бюро.

Як з’ясували детективи НАБУ, в.о. керівника ДП "УПП УЗ" та начальник відділу шпальної продукції цього держпідприємства, знаючи про українського виробника метизної продукції, закупили продукцію з порушенням закону, без відкритих конкурсних торгів.  

В результаті продукцію поставили від чотирьох посередників, а "Укрзалізниця" переплатила на їхню користь 26,7 млн грн, що підтвердили судові експертизи.

Посередники купували метизну продукцію у виробників, а потім з націнкою понад 40% поставляли її на адресу ДП "УПП УЗ".

За даними слідства, керівництво ДП було обізнане з цією схемою закупівлі, адже продукція від заводів-виробників постачалась безпосередньо до колійних станцій "Укрзалізниці", а між посередниками і "УПП УЗ" відбувались виключно документальні операції.

За версією детективів, така схема свідомо реалізована її учасниками та спрямована на заволодіння грошовими коштами "Укрзалізниці" в особливо великих розмірах.

У березні 2017 року посадовцям ДП "УПП УЗ" повідомили про підозру у зловживанні владою або службовим становищем на користь третіх осіб, всупереч інтересам державного підприємства, що спричинило тяжкі наслідки (ч.2 ст.364 КК України).

У грудні 2017 року підозрюваним та їхнім захисникам відкрили матеріали справи для ознайомлення.

На підставі доказів, зібраних у межах кримінального провадження, в жовтні 2017 року НАБУ оскаржило укладений службовими особами ДП "УПП УЗ" договір як недійсний.

Аргументованість цієї позиції підтвердив Верховний Суд у червні 2018 року.

Українська правда

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!