Єврокомісія планує посилити міжнародну роль євро

Четвер, 13 вересня 2018, 15:05
 

Серед завдань, які Єврокомісія має намір вирішувати до закінчення свого мандата в 2019 році, її голова Жан-Клод Юнкер назвав "подальший розвиток міжнародної ролі євро".

Про це він сказав, виступаючи з доповіддю про стан Євросоюзу на пленарній сесії Європарламенту в Страсбурзі, передає "Інтерфакс-Україна".

"Після всього 20 років існування і всупереч занепадницьким голосам, які супроводжували нас на цьому шляху, у євро вже багате минуле. Євро стало другою найбільш використовуваної валютою в світі. 60 країн тим чи іншим чином прив'язують свою валюту до євро", - зазначив він.

"Але ми повинні зробити ще більше, щоб дозволити нашій єдиній валюті повністю грати свою роль на міжнародній сцені", - закликав глава Єврокомісії.

За його словами, нещодавні події висвітили необхідність поглиблення валютно-економічного союзу ЄС. Численні пропозиції Єврокомісії, повідомив Юнкер, чекають затвердження Європарламентом і Радою ЄС.

"Але ми можемо і повинні йти ще далі. Абсурдно, що Європа оплачує 80% свого імпорту енергії, - а це становить 300 млрд євро на рік - в американських доларах, тоді як тільки 2% нашого енергетичного імпорту надходить до нас з США", - обурився голова Єврокомісії.

"Абсурдно, що європейські компанії купують європейські літаки в доларах, а не в євро. Це причина, по якій комісія представить до кінця поточного року ініціативи щодо посилення міжнародної ролі євро. Євро має стати активним інструментом нового європейського суверенітету", - оголосив він.

Відзначається, що першочергове завдання глава ЄК бачить в продовженні зміцнення валютно-економічного союзу.

Економічна правда

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!