Каліфорнія планує до 2045 року перейти на чисту електроенергію

Вівторок, 11 вересня 2018, 09:40

Американський штат Каліфорнія поставив за мету до 2045 року повністю перейти на використання електроенергії лише з відновлювальних джерел.

Відповідний законодавчий акт підписав у понеділок, 10 вересня, губернатор штату Джеррі Браун, передає "Німецька хвиля".

Браун позиціонує Каліфорнію як світового лідера руху на захист клімату та за зменшення обсягів викидів парникових газів.

Підписання документа відбулося за кілька днів до відкриття міжнародної конференції щодо захисту клімату, що пройде у Сан-Франциско 12-14 вересня.

Згідно із документом, каліфорнійські компанії-виробники електроенергії до 2030 року мають збільшити до щонайменше 60% - на 10% більше, ніж зараз - частку електроенергії, отриману із використанням сонця, вітру та інших відновлювальних джерел, інформує агенція AP.

Після цього, до 2045 року, метою буде довести цей показник до 100%. Утім, це буде лише ціллю, і у разі провалу цих амбітних планів жодних санкцій підписаний губернатором штату документ не передбачає.

"Це не буде легко та не станеться одразу, але це має бути зроблено. Каліфорнія має намір зробити усе необхідне, щоб протидіяти екзистенційній загрозі, яку становлять зміни клімату", - заявив Джеррі Браун.

Утім, критики зауважують, що мета перейти на використання стовідсотково чистої електроенергії є нереалістичною, і застерігають, що наслідком може стати підвищення вартості електрики для підприємств та населення.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!