За вивезення сміття кияни платитимуть окремою квитанцією

Середа, 8 серпня 2018, 13:50
 

У серпні кияни отримають платіжки, де послуга на вивезення побутових відходів відображається окремо, а не в складі послуги з утримання будинків та прибудинкових територій.

Про це повідомляє прес-служба Київської міської державної адміністрації з посиланням на заступника голови КМДА Петра Пантелєєва.

Тариф буде залежати не від площі окремо взятої квартири, а від кількості проживаючих у ній людей, а також від типу будинку.

Відзначається, що поява такої послуги з вивезення сміття обумовлена тим, що в Україні вступив в силу закон "Про житлово-комунальні послуги" (прийнятий в грудні 2017 року).

"Середня річна норма на людину, яка визначається законодавством, множиться на тариф підприємства-перевізника і ділиться на 12 місяців. Середній тариф для будинків, де вивозить сміття міське комунальне підприємство "Київкомунсервіс", становить 20-25 грн на людину", - пояснив він.

Як відзначили в КМДА, норма для будинків зі сміттєпроводами становить на рік 1,93 кубометра на людину, без сміттєпроводів - 2,15 кубометра, для гуртожитків - 1,39 кубометра.

 

У той же час Пантелєєв визнав, що в столиці є проблема, коли не всі реєструються: офіційно зазначено, що проживає одна або дві особи, а фактично - набагато більше.

Це може призвести до перенакопичення сміття, вважає чиновник.

Тому він закликав всіх киян добровільно сповістити владу про кількість проживаючих до 1 вересня поточного року.

Цю інформацію можна буде надати в один з центрів комунального сервісу, уточнив заступник голови КМДА.

1 серпня стало відомо, що в Києві планують побудувати новий завод з переробки сміття. Термін будівництва - від 2 до 3 років.

У жовтні 2016 року Київрада затвердила план заходів щодо екобезпеки полігону твердих побутових відходів №5 в період 2016-2018 років з бюджетом в 300 млн грн.

У жовтні 2018 року планується повністю закрити полігон ТПВ в Підгірцях. За даними столичної влади, 67% ТПВ, що утворюються в столиці, захороняются на полігонах №5, №6 та інших, 23% утилізуються на заводі Енергія, ще 10% сортується і переробляється.

Рекомендуємо почитати: Новий закон про комунальні послуги: що зміниться для споживачів

Економічна правда

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!