НБУ поки що не планує вводити обмеження на валютному ринку 

П'ятниця, 17 серпня 2018, 18:03

Введення адміністративних обмежень на валютному ринку поки що не є адекватною реакцією на поточні тенденції.

Про це зазначається в коментарі прес-служби Національного банку України за запитом УНІАН.

У НБУ наголосили, що в даний час вагомих фундаментальних причин для знецінення гривні немає, оскільки ціни на товари українського експорту залишаються досить високими, а експортні надходження і надалі перевищують торішній рівень.

"У таких умовах Національний банк вважає, що введення адміністративних обмежень на валютному ринку поки що не є адекватною реакцією на поточні тенденції на валютному ринку", - наголошується в коментарі.

Регулятор запевнив, що крім адміністративних обмежень має широкий спектр інструментів прямого і опосередкованого впливу на стан валютного ринку, включаючи валютні інтервенції, регулювання ліквідності банківської системи, облікову ставку.

"В умовах проходження України до ліберальної моделі валютного регулювання адміністративні обмеження, які є болючими для ринку, розглядаються лише як інструмент на крайній випадок і можуть застосовуватися тільки в умовах значних дисбалансів на валютному ринку, викликаних фундаментальними факторами", - йдеться в коментарі.

В НБУ наголосили, що ситуація, яка спостерігається на валютному ринку останнім часом, обумовлена зростанням попиту на валюту через сезонні, ситуативні і психологічні фактори.

Нагадаємо, Національний банк 17 серпня оголосив аукціон з продажу валюти, в ході якого продав 24,8 мільйона доларів.

Котирування гривні до долара на міжбанку станом на 10:00 встановилися на рівні 27,85-27,89 гривні за долар.

На закритті торгів котирування гривні встановилися на рівні 27,75-27,78 гривні за долар.


powered by lun.ua