На шельфі Чорного моря знайшли нафту та газ, але буріння не планується

Середа, 15 серпня 2018, 11:37
 

Науково-дослідне судно "Іскатєль" повернулося з експедиції з пошуку нафти і газу на шельфі Чорного моря, пошукове буріння поки не передбачається.

Про це повідомили у Державній службі геології та надр на офіційній сторінці у Facebook.

Наразі проводяться роботи з обробки геохімічних та геофізичних даних.

"Наразі тривають роботи з обробки даних, які представляють лише незначну частину морських робіт, що передбачені. Виконання морських геологічних досліджень з деталізації перспективних нафтогазових структур знаходиться на початковій стадії", - йдеться у повідомленні.

"Морські дослідження та їх обробка є досить затратним процесом як у часі, так і коштах. Оскільки упродовж останніх років річний бюджет Держгеонадр на виконання геологорозвідувальних робіт у галузі становить лише 100 млн грн, то кінцеві терміни завершення досліджень будуть залежати, насамперед, від рівня їх фінансування. Тому і питання щодо пошукового буріння на вказаній території сьогодні не стоїть", — зауважив голова Держгеонадр Олег Кирилюк.

Він також звернув увагу на те, що вартість однієї свердловини у Дніпровсько-Донецькій западині становить 150 — 200 млн грн, а вартість буріння лише 1 м свердловини на акваторіях знаходиться в межах 10 тис доларів.

Як повідомлялося, у 2016 році єдине в Україні геолого-розвідувальне судно "Іскатель" виявило 35 млрд кубометрів газу на Північно-західному шельфі Чорного моря (Одеська область).

У липні 2018 року "Іскатєль" вирушив у новий рейс.

"Іскатєль" - унікальне судно для виконання сейсморозвідувальних робіт як звичайної середньочастотної модифікації, так і високо роздільної. Низький рівень шуму двигунів забезпечує високу якість сейсмічного матеріалу і його геологічну інформативність.

Детальніше читайте у статті на Економічній правді: Нафтогазовий клондайк: що Україна шукає на морському дні

Економічна правда

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua