Китайський юань впав на фоні торгової війни з США

Вівторок, 3 липня 2018, 16:40
 

Китайський юань продовжує дешевшати на фоні торгової війни з США і виходу великих інвесторів з фондового ринку країни, який втратив майже трильйон доларів капіталізації з початку весни.

Про це пише Bloomberg.

На торгах 3 липня курс юаня опускався до позначки 6,7214 юаня за долар - мінімальної з грудня минулого року.

Трохи більше ніж за два тижні курс китайської валюти просів на 4,7%, а з березня, коли торгова війна з адміністрацією Дональда Трампа перейшла в активну фазу, - на 6,8%.

Девальвація, що відбулася, стала рекордною в історії і перевершила за масштабом ту, що Народний банк КНР провів в серпні 2015 року: тоді юань в лічені дні втратив близько 5% вартості.

Три роки тому центробанку довелося витратити близько 200 млрд доларів з резервів, щоб компенсувати відтік капіталу, і цей сценарій, схоже, повторюється.

Великі китайські банки у вівторок почали продаж доларів на ринку свопів, щоб зупинити девальвацію, коли курс пробив позначку 6,7 юаня за долар, розповіли Bloomberg валютні трейдери.

За їх словами, мова йде про банки, пов'язані з центробанком, який таким чином проводить негласні валютні інтервенції. Після масштабного валютного вкидання курс юаня відскочив до 6,6850 за долар, а фондовий ринок країни перервав падіння.

Нагадаємо, в червні Дональд Трамп дав розпорядження торговому представнику США підготувати план введення 10-процентних тарифів на постачання з Китаю загальною вартістю 200 млрд доларів.

Більш того, Трамп додав, що обсяг імпорту, оподатковуваного додатковими тарифами, може досягти 450 млрд доларів в разі, якщо Китай продовжить у відповідь підвищувати тарифи на американські товари.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua