Нацкомфінпослуг посилить вимоги до керівників фінансових організацій

Вівторок, 26 червня 2018, 15:10

Керівником, головним бухгалтером або власником істотної участі у фінансовій установі не може бути особа, яка раніше протягом 6 місяців одного року займало аналогічну посаду в компанії, у якої були відкликані або анульовані всі ліцензії.

Про це повідомляє "Інтерфакс-Україна".

Відзначається, що така норма закріплена в проекті розпорядження Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері ринків фінансових послуг про внесення змін до професійні вимоги до керівників та головних бухгалтерів фінансових організацій, оприлюдненому на сайті регулятора.

Також наголошується, що така норма застосовується протягом п'яти років з дня прийняття такого рішення регулятором.

Крім того, на вищевказані посади не можуть призначатися особи, відсторонені від управління фінансовою установою, якщо тимчасова адміністрація встановила порушення законів та інших нормативно-правових актів, що регулюють діяльність на ринку фінансових послуг (норма діє п'ять років), а також якщо підприємство було визнано банкрутом і/або піддано процедурі примусової ліквідації (норма діє 10 років).

Згідно з проектом розпорядження, вимоги поширюються на керівників та головних бухгалтерів страхових компаній, кредитних спілок, ломбардів та інших фінансових установ.

Однак не розповсюджуються на банки, учасників фондового ринку та ін.

Також зазначається, що керівник компанії повинен мати вищу освіту не нижче магістра і пройти курси підвищення кваліфікації. Мати загальний трудовий стаж не менше п'яти років, з яких стаж роботи на керівній посаді - не менше двох років, і не менше одного року - керівником компанії на ринку фінансових послуг. А також мати бездоганну ділову репутацію.

Економічна правда

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!