"Укртрансгаз" вимагає перегляду Кодексу ГТС

Четвер, 21 червня 2018, 16:55

Держкомпанія-оператор газотранспортної системи "Укртрансгаз" заявляє про невідповідність Кодексу газотранспортної системи європейського законодавства і вимагає його перегляду.

Про це йдеться на офіційному "Укртрансгазу".

"Укртрансгаз" в черговий раз звернув увагу членів профільних комітетів Верховної Ради, експертного середовища, представників Національної комісії, що здійснює держрегулювання у сферах енергетики і комунальних послуг та усіх зацікавлених сторін на те, що подальше реформування ринку газу в Україні і функціонування незалежного оператора ГТС неможливо без прийняття Кодексу ГТС, який буде гармонізовано з профільними європейськими стандартами.

"Версія Кодексу ГТС, яка була затверджена НКРЕКП 27 грудня 2017 року і має вступити в дію з 1 серпня 2018 року, не відповідає ні духу європейського законодавства і норм Третього енергопакету, ні практик європейських газових операторів. Про це свідчить відсутність узгодження діючої версії Кодексу з боку Європейського енергетичного співтовариства. Секретаріат спільноти неодноразово звертав увагу НКРЕКП на необхідність приведення у відповідність всіх змін і пропозицій до Кодексу ГТС", - йдеться в повідомленні.

Також в "Укртрансгазі" зазначають, що твердження НКРЕКП з посиланням на листи Європейського енергетичного співтовариства про нібито узгодженні з ним затвердженого Кодексу ГТС - помилкове.

Економічна правда

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!