Провідні країни не готові до нової кризи — екс-глава Мінфіну США

Вівторок, 19 червня 2018, 12:10
 
Лоуренс Саммерс

Розвинені країни погано підготовлені до чергової рецесії економічно і політично, і центробанкам слід остерігатися підвищення процентних ставок, просто щоб трохи зупинити інфляцію.

Про це попередив колишній міністр фінансів США Лоуренс Саммерс, передає Bloomberg.

"Наслідки нового економічного спаду перевершать і значно перевищать будь-які несприятливі наслідки, пов'язані з прискоренням інфляції до рівня трохи вище 2 відсотків", - заявив Саммерс.

Саммерс виступив з такою заявою, в той час як найвпливовіші регулятори світу починають відмовлятися від екстраординарної підтримки, яку вони надають економіці своїх країн з початку фінансової кризи 10 років тому.

Федеральна резервна система США минулого тижня підвищила процентні ставки на чверть процентного пункту і просигналізувала про прискорення темпів посилення монетарної політики в майбутньому, а ЄЦБ оголосив, що приступить до згортання програми викупу облігацій.

Саммерс сказав, що процентні ставки навряд чи повернуться до історично нормальних рівнів до чергової рецесії, в зв'язку з чим центробанки не зможуть відреагувати з тією силою, яка буде необхідна для ефективної боротьби зі спадом.

Новий спад посилить популізм і протекціонізм, що набирає обертів в багатьох країнах розвинутого світу, додав він.

"Надзвичайно важливо якомога довше уникати в доступному для огляду майбутньому чергового економічного спаду", - сказав Саммерс, закликаючи центробанки поряд з їх стандартними повноваженнями щодо забезпечення цінової стабільності проводити політику підтримки максимально стійкої повної зайнятості.

Нагадаємо, Федеральна резервна система США ухвалила рішення знову підвищити ставкупо федеральних фондах, встановивши її на максимальному з 2008 року рівні - в діапазоні 1,75-2% річних.

Через посилення політики в США ринки, що розвиваються, втрачають інвесторів. У міру того, як доларова ліквідність вилучається з ринків, а прибутковості в Штатах ростуть, інвестори тікають в безризикові активи.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!