Сільське господарство окупованого Криму у критичному стані — ЗМІ

Вівторок, 8 травня 2018, 10:50
 

Підконтрольне Кремлю "міністерство сільського господарства Криму" стверджує, що через брак вологи на півострові можуть загинути озимі та ярі культури "на значних площах".

Про це пише "Крим.Реалії" з посиланням на прес-службу "відомства".

"Обстеження посівів по регіонах показало, що в більшості районів склалася критична ситуація із забезпеченням вологою і, на тлі відсутності найближчим часом продуктивних дощів, це може привести до загибелі озимих та ярих зернових культур на великих площах і значного зниження їх врожайності на збережених полях", - йдеться в повідомленні.

За словами російського міністра сільського господарства Криму Андрія Рюмшина, критична ситуація склалася через малу кількість опадів взимку.

За даними заступника директора з науки НДІ сільського господарства Криму Людмили Радченко, найбільш небезпечна ситуація з урожаєм озимих склалася на півночі і сході Криму - Первомайський, Роздольненський, Джанкойський, Нижньогірський, Совєтський, Чорноморський, Ленінський і Кіровський райони.

Ще в січні Рюмшин прогнозував, що в 2018 році в окупованому Криму очікується хороший урожай цукрових буряків і зернових культур.

У той же час деякі кримські аграрії поскаржилися місцевим ЗМІ, що вирощують пшеницю собі у збиток.

Через санкції, втрати ринків і низькі закупівельні ціни в сусідній Росії їх продукція сильно подешевшала. Крім того, значну частину прибутку кримські фермери втратили через брак прісної води на півострові.

Як повідомлялося, у 2017 році загальна площа зрошуваних земель на території окупованого Криму зменшилась удесятеро.

Нагадаємо, що за словами Юсуф Куркчі, першого заступника міністра у справах тимчасово окупованих територій України, окупаційна влада Криму вже вичерпала всі ресурси для вирішення проблем з водою.

Процес деградації грунтів у північній частині півострова розвивається такими високими темпами, що представляє серйозну проблему.

Відзначимо, що до анексії Криму, Україна забезпечувала 85% водопостачання півострова через Північно-Кримський канал, що йде від Дніпра.

Після окупації кримської території Росією подача води була припинена.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"