Енергетика колосально змінюється під дією нових технологій — експерт

Понеділок, 28 травня 2018, 13:20

Енергетика зазнає колосальних змін під дією нових технологій, інновацій, конкуренції джерел енергії.

Про це в інтерв'ю DT.UA сказав Карлос Паскуаль, віце-президент компанії IHS Energy, який в 2000-2003 роках був Надзвичайним і Повноважним Послом США в Україні.

"При цьому перший критично важливий тренд — загальна електрифікація. Основні обсяги нових інвестицій в енергетику (включаючи і нафтогазовидобувну галузь) припадають, насамперед, на електроенергію", - сказав Паскуаль.

"Другий момент — підвищена чутливість до викидів СО2 і пов'язані з цим обмеження на викиди вуглецю. Між компаніями та країнами йде так звана гонка за скорочення викидів, що негативно впливають на навколишнє середовище", - зазначив експерт.

За його словами, наступна критично важлива тенденція — це тренд до дигіталізації, автоматизації, використання штучного інтелекту і рівень проникнення інформаційних технологій у всі аспекти операційної діяльності в енергетиці.

"Аналітика великих обсягів даних кардинально змінює роботу компаній, роблячи її набагато більш ефективною. Один з результатів цього тренду — зміна конкурентоспроможності різних видів палива і конкурентних позицій різних географічних регіонів, що виробляють енергоресурси", - заявив Паскуаль.

"Четвертий тренд — фінансовий сектор стає ключовим гравцем, що визначає роботу енергетики. Відповідно, інвестиційні банки, хедж-фонди тепер відіграють надзвичайно важливу роль у визначенні проектів, які отримають доступ до капіталів і зможуть успішно реалізуватися", - сказав експерт.

"І останній момент полягає в тому, що всі раніше названі тренди по-новому визначають геополітичні взаємини між країнами та їх взаємодію один з одним у питаннях енергетики", - додав експерт.

Раніше Паскуаль заявив, що Україна як і раніше залишається однією з найменш енергетично ефективних країн світу.

 


powered by lun.ua