Інвестори придбали аргентинські облігації під 40% річних

Середа, 16 травня 2018, 15:04
 

Аргентинський Центробанк зумів рефінансувати короткострокові боргові зобов'язання на суму 26 мільярдів доларів, отримавши кредит довіри від інвесторів.

Про це повідомляє "Інтерфакс-Україна".

Всі власники облігацій в місцевій валюті, відомих як Lebac, погодилися на запропоновані Центробанком умови рефінансування паперів, термін обігу яких закінчувався на поточному тижні.

Це дозволило уникнути відтоку капіталу, який став причиною того, що аргентинський песо втратив приблизно п'яту частину вартості за останні три тижні.

Крім цього, аргентинський ЦБ розмістив додаткові бонди на 200 млн доларів, повідомляє Dow Jones.

Щоб залучити інвесторів, Центробанку довелося запропонувати 40%-ву прибутковість за 36-денними Lebac і 38%-ву за 154-денними паперами.

Інвестори уважно стежили за аукціонами з розміщення боргових зобов'язань Аргентини, розглядаючи їх успіх як сигнал довіри ринку до країни.

Нездатність Центробанку рефінансувати борг зробила б ще більш істотний тиск на песо, відзначають експерти.

Долар подорожчав на 29% щодо песо з початку 2018 року.

Протягом останніх 14 років Аргентина майже весь час перебувала в стані дефолту за тими чи іншими борговими зобов'язаннями.

Їй двічі була потрібна реструктуризація боргу - в 2005 році при президентові Несторі Кіршнері і в 2010 році, коли країну очолила його дружина Крістіна Фернандес де Кіршнер.

Причиною серйозних проблем, з якими Аргентина зіткнулася останнім часом, є підвищення процентних ставок в США, яке сприяє відтоку капіталу з ринків, що розвиваються.

Раніше ми писали, чому успіхи ФРС з жорсткістю монетарної політики "накликають біду" на ринки, що розвиваються.

Читайте також: "Чорний тиждень" для фінансових ринків: тимчасовий струс чи початок нової кризи

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua