"Маски-шоу стоп": силовикам обіцяють персональну відповідальність

Понеділок, 16 квітня 2018, 19:21

Міністерство юстиції пропонує запровадити персональну майнову відповідальність конкретних правоохоронців за проведення незаконних обшуків, виїмку документів і техніки у підприємців. 

Про це заявив міністр юстиції Павло Петренко під час зустрічі з представниками Європейської бізнес асоціації, повідомляє "Укрінформ".

"Є така ініціатива, я думаю, що найближчими тижнями буде презентовано... проект закону, де ми пропишемо чітку відповідальність конкретних персоналій", - зазначив Петренко.

На його переконання, "доки не буде персональної, в тому числі і в першу чергу, майнової відповідальності конкретного правоохоронця, конкретного керівника того чи іншого підрозділу, слідчого за вчинені збитки і шкоду безпосередньо підприємству, до кінця повноцінно ці новації (закону про протидію тиску на бізнес - ред.) працювати не будуть".

Ще одне питання, на яке звернув увагу міністр у рамках чинного закону "маски-шоу стоп", - "творчий" підхід деяких правоохоронців до тлумачення законодавчих ініціатив, особливо в частині порушення кримінальних справ за тими самими обставинами.

Зокрема, як нагадав Петренко, у законі прописано, що не можна повторно порушити кримінальні провадження за тим самим фактом, якщо дане кримінальне провадження було закрито іншим правоохоронним органом.

"Ми дамо можливість оскарження бездіяльності по закриттю такої справи в судовому порядку, і пропишемо, щоб суд прийняв кінцеве рішення, - сказав міністр.

"Якщо порушено повторне кримінальне провадження, підприємець пише заяву про закриття цього провадження у зв'язку з тим, що аналогічне провадження вже було закрито іншим слідчим органом, і якщо слідчий орган протягом 10 днів не приймає рішення про закриття, підприємець може звернутися до суду, який має протягом 15 днів прийняти кінцеву ухвалу про закриття провадження, яка не буде оскаржуватися", - повідомив міністр.

Нині, зауважив він, правоохоронні органи відмовляються добровільно закривати такі справи.

Нагадаємо, президент Петро Порошенко підписав законопроект №7275 про захист бізнесу від зловживань влади.

Уряд, який готував цю законодавчу норму, називав її засобом захисту бізнесу від "маски-шоу".

За словами голови комітету з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності Андрія Кожем'якіна, цей закон дозволить більш ефективно захистити права підприємців від тиску силовиків.

Читайте також: "Новий закон №7275: чи захистить він бізнес від свавілля правоохоронців"

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"