Насалик реконструює Калуську ТЕЦ за 1,4 мільярда перед приватизацією - ЗМІ

П'ятниця, 30 березня 2018, 11:35
 

Кабінет Міністрів почав процес узгодження реконструкції Калуської теплоенергоцентралі вартістю 1,44 мільярда гривень.

Про це повідомляють "Наші гроші".

Зазначається, що Міністерство енергетики та вугільної промисловості внесло до порядку денного урядового засідання 28 березня проект розпорядження Кабміну про схвалення техніко-економічного обґрунтування реконструкції Калуської ТЕЦ. Поки що на офіційному сайті Кабміну відсутня інформація про прийняття цього рішення.

В пояснювальній записці Міненерго вказало, що Калуська ТЕЦ є основним джерелом електроенергії для м. Калуш, але її ресурс відпрацьований, а обладнання морально та фізично застаріло. Також ТЕЦ входить до складу "Остров Бурштинська ТЕС", що працює паралельно з Об’єднаною енергосистемою країн Європи – UCTE. Тому реконструкція ТЕЦ доцільна з огляду на можливе збільшення експорту електроенергії до Євросоюзу.

ТЕО реконструкції було розроблено Донецьким проектно-розвідувальним та науково-дослідним інститутом "Теплоелектропроект" ПАТ "Донбасенерго" та рекомендоване до схвалення ДП "Укрбуддержекспертиза".

Загальна вартість реконструкції визначена в 1,44 млрд гривень в цінах серпня 2017 року. З цієї суми 257,50 млн гривень заплановано направити на будівельні роботи, 912,83 млн гривень – на обладнання, ще 271,76 млн гривень – на інші витрати.

В пояснювальній записці вказано, що реконструкцію Калуської ТЕЦ заплановано провести за кредитні кошти.

 

Міненерго вказало, що погодило проект розпорядження з усіма міністерствами без зауважень. Але серед документів, які були роздані на засіданні уряду, сам протокол узгодження позицій був відсутній.

 

Поданий проект розпорядження розкритикував юридичний департамент уряду. Там вказали, що документ не може бути затвердженим, бо в ньому Міненерго не вказало джерело кредиту, умови його отримання та повернення.

Економічна правда

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"