Порошенко підписав закон, який спрощує видобуток нафти та газу

Четвер, 29 березня 2018, 14:40
 

Президент Петро Порошенко підписав закон, що спрощує процедуру отримання дозволів для початку буріння нафтогазових свердловин, а також виділення земельних ділянок для робіт із видобутку нафти та газу.

Про це свідчать дані відповідного законопроекту №3096-д на сайті українського парламенту.

Автори законодавчої ініціативи зазначають, що підприємства, які здійснюють геологорозвідку і роботи з будівництва та експлуатації об'єктів трубопровідного транспорту, нафтових і газових свердловин стикаються зі складністю процедури оформлення всієї необхідної дозвільної документації.

Закон передбачає скорочення дозвільної процедури на 18 місяців, що суттєво прискорить введення родовищ у промислову розробку і спростить землевідведення для буріння нових свердловин.

Крім того, тепер під час буріння й облаштування, будівництва, технічного обслуговування, ремонту та реконструкції нафтових і газових свердловин зняття та перенесення ґрунтового покриву можна буде проводити без спеціального дозволу Мінагрополітики.

Такі роботи можуть вестися на підставі робочого проекту із землеустрою.

Закон гарантує безперешкодний доступ добувача до свердловини шляхом закріплення права сервітуту, тобто обмеженого права користування землею, встановленого законом або договором.

Також свердловини позбавляються статусу об'єктів містобудування, реєстрація яких з присвоєнням поштової адреси триває більше одного року.

Економічна правда

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"