Влада на місцях завищує комунальні тарифи - Нацкомісія

Понеділок, 26 березня 2018, 16:40
 

Органи місцевого самоврядування встановлюють тарифи на житлово-комунальні послуги значно вищі, ніж раніше встановлювала НКРЕКП.

Про це заявили в Національній комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг.

"Після проведення тарифної децентралізації повноваження по встановленню тарифів частині суб’єктів господарювання, які не підпадають під критерії ліцензування Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, перейшли до місцевих органів влади", - заявили в НКРЕ.

"Отримавши такі повноваження, деякі органи місцевого самоврядування розпочали встановлювати тарифи на житлово-комунальні послуги значно вищі, ніж раніше встановлювала НКРЕКП", - йдеться у повідомленні.

Крім того, в НКРЕКП заявили, що раніше, коли повноваження зі встановлення тарифів були віднесені до компетенції комісії, ці ж органи місцевого самоврядування чинили тиск на регулятора, накладаючи мораторії на підвищення тарифів та здійснюючи спроби притягнення до кримінальної відповідальності голови та членів НКРЕКП.

"Хочемо зазначити, що під час встановлення НКРЕКП тарифів на вищезазначені послуги, цими органами місцевого самоврядування чинився тиск на комісію, а саме - накладання мораторіїв на підвищення тарифів, спроби притягнення до кримінальної відповідальності голови та членів комісії тощо. Однак, як показують приклади, у разі встановлення тарифу самим органом місцевого самоврядування ці тарифи значно зросли. Це в свою чергу підтверджує думку про непослідовні та популістські дії деяких органів місцевого самоврядування з питань обгрунтованості тарифів на житлово-комунальні послуги по відношенню до регулятора", - зазначається в повідомленні.

Нагадаємо, напередодні стало відомо, що термін повноважень голови Національної комісії, що здійснює регулювання у сферах енергетики і комунальних послуг, Дмитра Вовка, згідно з планом ротації членів регулятора, закінчується в травні 2018 року.

Економічна правда

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"

Підпишіться на наші повідомлення!