Український суд вперше прийняв позов про моральну компенсацію в 1 біткоїн

Вівторок, 20 березня 2018, 13:40
 

У справі про нанесення моральної шкоди розмір затребуваної компенсації вперше в історії судової системи України встановлено в криптовалюті.

Про це повідомляє Forklog.

Бориспільський міськрайонний суд Київської області відкрив провадження щодо співробітників Служби безпеки, Генеральної прокуратури та Держказначейства у справі про нанесення моральної шкоди позивачеві Дмитру Г. органами досудового розслідування в ході незаконного обшуку.

Розмір затребуваної компенсації при цьому вперше в історії судової системи України встановлено в криптовалюті і становить один біткоїн.

"У лютому 2018 року [громадянин] звернувся до суду із зазначеним позовом, в якому просить стягнути з Генеральної прокуратури України та Служби безпеки України в свою користь один біткоїн в якості компенсації за моральну шкоду..., заподіяну внаслідок незаконного проведення обшуку в ході кримінального провадження...", - йдеться в документі.

Поки невідомо, чи можливо згідно з поточними законами отримати компенсацію в криптовалюті або ж, якщо суд прийме сторону позивача, вона буде виплачена в гривні за курсом.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"