У 2018 році зросте кредитування готівкою - банкіри

Понеділок, 19 березня 2018, 12:35
 

На думку банкірів, зростання ринку споживчого кредитування в цьому році становитиме близько 50%, пріоритетом залишаться готівкові кредити.

Про це пише Delo.ua.

"Пріоритетним напрямком залишиться видача кешевих (готівкових - ред) кредитів. За нашими прогнозами, зростання ринку може становити 70%", - відзначає Олексій Пузняк, директор департаменту з розвитку роздрібних продуктів "Альфа-Банк Україна".

Він також розраховує на збільшення автокредитування в зв'язку з необхідністю заміни зношеного автопарку українців.

У той же час в Банку Форвард до ідеї активізації автокредитування ставляться скептично.

"Поки машини на тимчасове ввезення користуються попитом, ринок автокредитів буде замороженим", - вважає Олексій Кисельов, голова правління банку.

Відзначає він і скепсис щодо іпотечного кредитування. На його думку, іпотека так і залишиться в замороженому стані. І ситуація не зміниться до тих пір, поки у банків не з'являться "довгі" гроші.

Проте, актуальною проблемою для банків залишаються високі ставки за споживчими кредитами, які зараз становлять 40-80% і вище. Це є стримуючим фактором для зростання ринку і залучення нових клієнтів.

На вартість кредитів впливає: рівень ставок за депозитами, операційні витрати банку і плата за ризик неповернення.

На думку Пузняка, для зниження вартості кредитів необхідне поліпшення економічного клімату в країні: стабілізація валютного курсу, зниження інфляції, зростання офіційних доходів громадян і зниження рівня тіньової економіки.

Що ж стосується конкуренції між банками за клієнтів, за словами Пузняка, час роботи з клієнтом зараз - основна конкурентна перевага.

"Я не знаю жодного клієнта, який хотів би довго сидіти в відділенні, чекаючи, коли йому дадуть кредит", - зазначив він.

У той же час, банки роблять ставку на зростання дистанційного обслуговування клієнтів. Оформлення послуги через інтернет і впровадження електронного цифрового підпису значно прискорить процеси і спростить доступ до банківських продуктів, вважають банкіри.

Раніше повідомлялося, що банки відчувають конкуренцію від дрібних фінансових установ (наприклад, ломбардів) на ринку споживчого кредитування.

Рекомендуємо почитати: Хороші платять за поганих: що чекає ринок кредитування

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"