Нафтогаз зустрінеться з Газпромом "на Ельбі"

Середа, 14 березня 2018, 17:55
Дрезден, Німеччина
Дрезден, Німеччина

Національна акціонерна компанія "Нафтогаз України" заявила, що домовилась про проведення зустрічі з російським Газпромом.

Про це повідомив комерційний директор Нафтогазу Юрій Вітренко, йдеться у заяві компанії.

На зустрічі Нафтогаз планує повідомити, що "не згоден розірвати контракти".

"До кінця місяця має відбутися "зустріч на Ельбі" з нашою дорогенькою монополією", — йдеться у повідомленні.

Зазначається, що Нафтогаз планує проінформувати Газпром на зустрічі, що "не згоден розірвати контракти".

"Крім того, ми надіслали Газпрому вимоги щодо перегляду тарифу. На зустрічі, звісно, буде обговорюватися виконання рішень арбітражу", — заявив Вітренко.

Раніше голова Газпрому Олексій Міллєр заявив, що Газпром направив офіційне повідомлення в "Нафтогаз України" про розірвання контрактів на поставку і транзит газу через Стокгольмський арбітраж.

НАК "Нафтогаз України" отримав від ПАТ "Газпром" повідомлення про намір звернутися в Стокгольмський арбітраж щодо розірвання або перегляду умов контрактів на поставку і транзит газу.

Як повідомлялося, комерційний директор НАК "Нафтогаз України" Юрій Вітренко вважає, що російський "Газпром" не зможе в рамках правового поля розірвати контракт з "Нафтогазом" на транзит природного газу.

Сьогодні між Нафтогазом та Газпромом діє два контракти: щодо купівлі-продажу газу та на його транзит територією України. У 2014 році у Стокгольмі були ініційовані провадження щодо кожного з контрактів.

Зокрема, за транзитним спором Нафтогаз вимагав компенсацію за недопостачання та недоплату за послуги транзиту в 2009-2016 роках.

Контракт на транзит між "Нафтогазом" і "Газпромом" був підписаний у 2009 році за підсумками переговорів Юлії Тимошенко та Володимира Путіна. Він розрахований на десять років – до кінця 2019 року.

Нагадаємо, в середу, 28 лютого, стало відомо, що Стокгольмський арбітраж задовольнив вимоги Нафтогазу щодо компенсації за недопоставлені Газпромом обсяги газу для транзиту. 

За рішенням Стокгольмського арбітражу, Нафтогаз домігся компенсації у сумі 4,63 млрд доларів за недопоставку Газпромом погоджених обсягів газу для транзиту. За результатами двох арбітражних проваджень у Стокгольмі Газпром має сплатити 2,56 млрд доларів на користь Нафтогазу.

Більш детально про те, чим закінчився спор між двома енергетичними гігантами з урахуванням останнього і попередніх рішень, хто кому і скільки винен, читайте в матеріалі: Нафтогаз vs Газпром: хто виграв битву під Стокгольмом.

Економічна правда

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"