Косюк купує збиткову французьку птахоферму - ЗМІ

Вівторок, 13 березня 2018, 15:18
 

Українська агропромислова група "Миронівський хлібопродукт" веде переговори з придбання збиткової французької птахівничої фірми "Doux".

Про це повідомляє Reuters.

"Doux" контролює французький сільськогосподарський кооператив "Terrena", який два роки тому придбав контрольний пакет акцій, але зіткнувся з постійними збитками, пов'язаними з конкуренцією з боку більш дешевої бразильської курки на ключових близькосхідних ринках.

МХП представив пропозицію про поглинання в орган по реструктуризації уряду Франції.

Переговори з акціонерами "Doux" і французькою владою тривають.

У МХП не розкривають деталі переговорів, але спростували повідомлення преси, що майже половина з 1200 співробітників "Doux" буде скорочена.

В "Terrena" заявили, що "Doux" втрачала близько 35 млн євро на рік протягом останніх двох років, а потреби в інвестиціях для реорганізації бізнес-моделі компанії досягають 100 млн євро.

Французька компанія подала заяву про банкрутство в 2012 році після того, як відмова від експортних субсидій Європейського союзу підірвала її прибутковість.

Нагадаємо, у 2017 році виробники курятини отримали половину коштів з програми дотацій з компенсації ПДВ. На таку програму було передбачено в 2017 році 4 млрд грн. З них за січень-жовтень "Миронівський хлібопродукт" Юрія Косюка отримав 1,4 млрд грн, Укрлендфармінг Олега Бахматюка — 517 млн грн.

Наразі агрохолдинг будує у Вінницькій області одну з найбільших в Європі птахофабрик.

У 2016 році МХП запустив завод з переробки м'яса птиці в Нідерландах, інвестиції в проект становили 3,5 млн доларів. У 2017 році компанія у співпраці з європейським дистриб'ютором заснувала м'ясопереробний завод в Словаччині. Обсяг інвестицій - близько 3 млн доларів.

Засновником і мажоритарним акціонером МХП є український бізнесмен Юрій Косюк.

Косюк через компанію WTI Trading Limited володіє 66% акцій МХП.

Як повідомлялося, Косюк увійшов до списку найбагатших людей України за версією журналу Forbes.

Його статок оцінюється в 1,5 мільярда доларів.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"

Підпишіться на наші повідомлення!