Призначення Смолія застрягло через бажання НФ отримати омбудсмена – ЗМІ

Четвер, 1 березня 2018, 17:10

Призначення Якова Смолія на посаду голови Національного банку перенесли через недовіру щодо голосування за омбудсмена.

Про це пише ZN.UA з посиланням на джерело в керівництві коаліції.

За його словами, коаліція домовилася, що спершу депутати обирають рекомендовану "Народним фронтом" Людмилу Денисову на пост уповноваженого з прав людини, потім затверджують кандидатуру Смолія на посаду голови НБУ, а вже третім пунктом - призначення членів ЦВК.

Причина в тому, що всередині коаліції виникла недовіра щодо голосування за омбудсмена, яке передбачає використання бюлетенів. Крім того, каже джерело, голосування бюлетенями вимагає людського запасу і займає кілька годин парламенту.

Тому вищевказані кадрові питання перенесли на майбутній пленарний вівторок (13 березня).

Як відомо, раніше в комітеті Верховної Ради з питань фінансової та банківської діяльності заявили, що виключають розгляд питання звільнення Валерії Гонтаревої і призначення нового керівника Нацбанку 1 березня.

Депутат від Блоку Петра Порошенка Олексій Гончаренко пояснив, що призначення відкладається, оскільки у Верховній Раді не вистачає голосів.

Спікер ВР Андрій Парубій на погоджувальній раді 26 лютого заявив, що обрання нового голови Нацбанку є ключовим кадровим питанням цього пленарного тижня. За словами Парубія, його розглядатимуть 1 березня за повною процедурою.

Головним претендентом на пост голови НБУ після того, як Валерія Гонтарева заявила, що йде у відставку, є Яків Смолій.

Зокрема, президент Петро Порошенко пропонував парламенту призначити саме Смолія главою Національного банку. Його також підтримав Комітет ВР з питань фінансової політики та банківської діяльності.

Українська правда

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"

Підпишіться на наші повідомлення!