"Укрзалізниця" вперше купила дизельне пальне за новою схемою

Вівторок, 13 лютого 2018, 14:05
 

"Укрзалізниця" підписала перший договір на поставку дизельного пального із застосуванням формульного ціноутворення.

Про це повідомляє "Інтерфакс-Україна".

Договір підписали голова філії компанії "Центр забезпечення виробництва" Віталій Цвігун, заступник голови компанії "Анвітрейд" Світлана Ященко в присутності керівника "Укрзалізниці" Євгена Кравцова і заступника міністра економічного розвитку і торгівлі Максима Нефьодова.

За словами Кравцова, завдяки цій першій закупівлі за формульною ціною тільки з моменту котирування і по сьогоднішній день, компанія заощадила 70 млн грн, оскільки початкова ціна була вищою.

У свою чергу, Цвігун додав, що з компанією укладено два контракти на поставку 20 тис тонн дизеля кожен.

На момент перемоги - 30 січня - сума за першим контрактом становила 28,84 тис грн за тонну, за другим - 28,65 тис грн за тонну.

Як нагадав Кравцов, "раніше ціна йшла вгору, а умови за контрактом були фіксовані, і майже завжди ми мали непостачання від постачальників, так як їм це було в збиток і з'явилося поле для зловживань з підвищенням вартості на 10% один чи кілька разів".

За його словами, фіксувалися випадки, коли пальне просто не поставлялося.

Відтепер "Укрзалізниця" має справедливу ситуацію, при якій, відповідно до індексів, дизпальне стало біржовим товаром, у нього є об'єктивна вартість.

"З огляду на коливання вартості на ринку, за такою актуальною ціною на кожен день, коли дається рознарядка, контрагент нам постачає ресурс", - уточнив Кравцов.

На його думку, ризик непостачання палиьного може бути тільки в разі банкрутства компанії або при глобальній кризі на ринку.

Як повідомлялося, за підсумками аукціону 30 січня "Укрзалізниця" відібрала компанію "Анвітрейд" для укладення договору на поставку 20 тис тонн пального за ціною 28,84 тис грн за тонну і 20 тис тонн по 28,65 тис грн.

При цьому УЗ нагадувала про плани перейти на формульне ціноутворення при закупівлі пального.

Ціна буде залежати від коливання котирувань Platts і курсу валюти (фактично все пальне на ринку імпортного походження), ціна за контрактом може збільшуватися або зменшуватися - за формулою із застосуванням індексу зміни показників Platt's.


powered by lun.ua