Спецслужба Нідерландів зламала мережу російських хакерів

П'ятниця, 26 січня 2018, 13:50
 

Нідерландськ розвідувальна служба AIVD змогла проникнути в мережу російської хакерської групи Cozy Bear і стежила за ними більше року, зумівши отримати інформацію про зв'язки угрупування з російською владою і дані про атаку на сервери Демократичної партії США.

Про це повідомляє InfoResist з посиланням на нідерландське видання "de Volkskrant".

Співробітники AIVD проникли в комп'ютерну мережу Cozy Bear влітку 2014 року. За даними видання, російські хакери базувалися в будівлі університету біля Червоної площі в Москві.

Нідерландська розвідувальна служба виявила докази того, що саме Cozy Bear причетна до злому серверів Демократичної партії. За даними видання, AIVD надала цю інформацію владі США, що послужило початком розслідування ФБР по втручанню Кремля в американські президентські вибори в 2016 році.

Також AIVD змогла отримати доступ до камер відеоспостереження в офісі хакерів і зафіксувала обличчя учасників угруповання. Відзначається, що склад групи варіювався, в основному діяли 10 осіб.

Завдяки отриманим даним, Нідерланди попередили США про можливу атаку на Держдепартамент, яка пізніше була відбита.

AIVD також нібито встановила причетність деяких російських офіційних осіб до діяльності хакерської групи.

На даний момент фахівці AIVD вже не перебувають у мережі Cozy Bear. Нідерланди стежили за російським хакерами від 1 до 2,5 років.

Нагадаємо, у Києві відкрився центр забезпечення кібернетичної безпеки СБУ.

Економічна правда

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!