Мінфіну рекомендували переглянути наглядові ради держбанків

Четвер, 11 січня 2018, 16:00

Наявність в наглядових радах держбанків одних і тих же представників держави може спотворювати конкуренцію на ринку банківських послуг.

Про це йдеться в рекомендації, яку дав Антимонопольний комітет Міністерству фінансів, передає FinClub.

"З метою недопущення спотворення конкуренції на ринку банківських послуг, вжити заходів по забезпеченню умов призначення голів та членів наглядових рад державного банку і банку з державною часткою, що унеможливлюють виконання ними узгодженої поведінки або вирішального впливу на ринок", - йдеться в документі.

В АМКУ відзначили, що його рекомендації є обов'язковими і про їх результати слід повідомити в 30-денний термін.

Комітет вказує на те, що в даний час в кожному з чотирьох держбанків - Приватбанку, Ощадбанку, Укрексімбанку та Укргазбанку - є члени наглядових рад трьох інших держбанків.

Крім того голова наглядової ради Ощадбанку є також головою наглядової ради Укрексімбанку.

"Ринкове становище банків держсектора і одночасне заняття одними і тими ж особами посад в органах управління декількох таких банків може мати негативний вплив на конкуренцію на ринку банківських послуг", - заявили у відомстві.

У комітеті відзначили, що Нацбанк також виступає за створення ізольованої від політичного впливу системи управління діяльністю держбанків через наглядові ради, більшість у складі яких складуть незалежні члени.

Зазначимо, що АМКУ виніс "вердикт" за підсумками майже річного розслідування можливої ​​змови держбанків.

У Ощадбанку і Укрексімбанку, які на 100% належать уряду, немає дієздатних наглядових рад. Законопроект, який повинен усунути політичний вплив на держбанки, до сих пір не прийнятий парламентом.

У Приватбанку і Укргазбанку є працездатні наглядові ради, в яких, до того ж, є незалежні директори.

Як повідомлялося, 20 лютого 2017 року три держбанки - Приватбанк, Ощадбанк і Укргазбанк - одночасно знизили ставки по депозитах.

За два тижні до цього глава Приватбанку Олександр Шлапак заявив, що держбанки планують "домовитися і з питань процентної політики, і про можливе розподіл ринку".

Вже 24 лютого Антимонопольний комітет направив запити про надання інформації в три професійні об'єднання учасників ринку банківських послуг і банки.

Рекомендуємо почитати: Що буде з Ощадбанком, Приватбанком та Укргазбанком до 2022 року. Проект стратегії

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!