Крадіжок стало менше, але красти стали більше - The Economist

Понеділок, 18 грудня 2017, 16:15

Кількість пограбувань квартир і викрадень автомобілів зменшилася, однак вартість награбованого майна збільшилася.

Про це повідомляє The Economist.

За даними видання, рівень злочинності в розвинених країнах з 1990-х років зменшується. Однак незважаючи на те, що крадіжки стали менш поширеними, вони стали більш прибутковими.

"Одна з можливих причин полягає в тому, що середньостатистичний злодій став досвідченішим", - говорить економіст з Бірмінгемського університету Сіддхартха Бендіопадхай.

"Оскільки злочини стає все важче cкоїти, найменш компетентні розбійники випадають з цього ринку. Ті, кому не вистачає досвіду, щоб вкрасти сучасний автомобіль, скажімо, можуть використовувати інші прийоми, такі, як, наприклад, шахрайство з кредитними картками", - додав він.

"Шахраї також реагують на зміну вартості товарів", - зазначає Мірко Бійка з університету Уоріка.

З колегами з Університету Глазго і Лондонської школи економіки, він досліджував вплив зміни цін на вкрадені в Лондоні в 2002-12 рр предмети. Вони виявили, що, в середньому, збільшення ціни товару на 10% підвищує ймовірність його крадіжки на 3,5%.

За даними видання, в 2013 році в 51% випадків пограбувань були вкрадені смартфони, в порівнянні з 28% в 2009. Після чого виробники спохватилися і ввели заходи безпеки, які зробили перепродаж вкрадених телефонів практично неможливою, і кишеньковим злодіям довелося переключитися на щось інше.

Однак, не всі досягнення в області технологій перешкоджають шахраям. Деякі використовують Google Street View щоб розвідати обстановку поруч з шикарною нерухомістю, а також відстежують її мешканців через соцмережі.

Економічна правда

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!