У НБУ розповіли, що буде драйвером інфляції у 2018 році

Четвер, 14 грудня 2017, 17:58
 

Незбалансований держбюджет, підвищення соціальних стандартів і пауза у співпраці з МВФ є основними ризиками, які можуть стримати зниження інфляції у 2018 році.

Про це повідомив в.о. голови НБУ Яків Смолій на брифінгу.

"З часу прийняття попереднього рішення по обліковій ставці та оприлюднення останнього макроекономічного прогнозу Національного банку, стала більш вірогідною реалізація ризиків, які можуть стримати зниження інфляції в наступному році", - повідомив він.

Як зазначили в регуляторі, обсяг витрат, передбачений у прийнятому державному бюджеті на 2018 рік, істотно вище закладеного в жовтневий прогноз НБУ.

Також є ризик і більш значного підвищення соціальних стандартів, який може вплинути на споживчий попит з боку населення, так і на собівартість товарів і послуг.

У НБУ повідомили, що також посилилися ризики відстрочки наступного кредитного траншу за програмою співпраці з Міжнародним валютним фондом.

"Подорожчання сирих продуктів харчування може і надалі надавати значний вплив на ціни на продукти з високим ступенем обробки, як це було у другій половині 2017 року", - зазначили в регуляторі.

Крім того, зростання світової економіки може бути більш істотним, ніж очікувалося раніше.

Це може стимулювати подальшу трудову міграцію і, відповідно, призвести до підвищення заробітних плат, повідомили в НБУ.

Як повідомлялося, 14 грудня Національний банк підвищив облікову ставку з 13,5% до 14,5%. Таке рішення було прийняте у зв’язку з посиленням інфляційних ризиків і для зниження інфляції до цільового рівня в середньостроковій перспективі.

У листопаді 2017 року вона становила 13,6% річних.

Економічна правда

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!