Директор Rotschild в СНД: Поспіх в приватизації - це політичний PR

Середа, 13 грудня 2017, 13:45
 

Приватизація держпідприємств вимагає часу, ретельної підготовки і дуже професійного управління.

Про це заявив директор Rotschild в СНД Джованні Сальветті в інтерв'ю УП.

"Все, що не є стратегічно важливим для економічної політики країни і безпеки своїх громадян, краще працює в приватних руках, а не в державних. За умови наявності чітких і справедливих правил і регуляторів", - пояснив Сальветті.

"Два роки тому компанії не були готові до приватизації. Приватизація вимагає часу, ретельної підготовки і дуже професійного управління. Поспіх і жорсткий графік проведення приватизації - це просто короткостроковий політичний PR, у якого немає шансів на реалізацію", - заявив він.

В уряді анонсували, що в період з 2017 по 2020 рік на приватизацію віддадуть 893 державних підприємства, в тому числі "Приватбанк", "Ощадбанк", "Укргазбанк" і "Центренерго".

На думку Сальветті, насправді релевантних активів не більше 10-15.

"Залучення стратегічних інвесторів для банківського сектора буде нелегким завданням, оскільки типові гравці в Центральній і Східній Європі скоріше схильні утримувати свої позиції, але не схильні рости на міжнародному рівні", - сказав він.

"Зокрема, в Україні стратегічні інвестори втратили набагато більше, ніж 50% сум, які вклали в 2005-2008 роках. Найближчим часом повернення цих інвесторів в Україну буде малоймовірним, за винятком, можливо, невеликої кількості гравців, що фокусуються на країнах Центральної та Східної Європи", - додав Сальветті.

В якості оптимального для банків рішення він назвав більшу кількість IPO. Для цього буде потрібна стабілізація української економіки і чітке визначення бізнес-моделі і ролі банків, що знаходяться зараз у власності держави.

"Інші компанії, такі як Одеський припортовий завод, "Турбоатом", порти і логістичні активи, компанії з АПК сектора та інші, безумовно можуть бути привабливими", - заявив він.

"Загальний фон, в будь-якому випадку, безумовно набагато більш позитивний, ніж два роки тому", - обнадіяв директор Rotschild в СНД.

Повний текст інтерв'ю читайте за посиланням: Директор Rothschild в СНД: Клієнти відмовилися від покупки Roshen через ризики

Економічна правда

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!