ЄС подумає, чи надавати Україні 1,8 мільярда євро

Середа, 13 грудня 2017, 17:50
 
Г'юг Мінгареллі

Європейський Союз розгляне заявку України про нову програму макрофінансової допомоги протягом найближчих кількох місяців.

Про це повідомив голова представництва ЄС в Україні Г'юг Мінгареллі, передає "Інтерфакс-Україна".

"Європейська комісія проведе оцінку потреби країни в зовнішньому фінансуванні і на підставі результатів оцінки буде вирішено, чи доцільно надавати нову макрофінансову допомогу", - сказав він.

За словами Мінгареллі, це питання буде розглянуто в наступні кілька місяців.

"Якщо буде прийнято позитивне рішення, то Європейська комісія подасть відповідну пропозицію до Європейського Парламенту та Ради Європи", - сказав він.

Мінгареллі також нагадав, що останні три роки ЄС надав Україні макрофінансову допомогу на 3,4 млрд євро.

Як повідомлялося, Україна отримала два транші на загальну суму 1,2 млрд євро з передбачених 1,8 млрд євро макрофінансової допомоги.

Термін чинної програми закінчується на початку січня 2018 року.

Україна виконала більшу частину зобов'язань, узгоджених з ЄС.

Серед них - важливі заходи щодо підвищення прозорості управління державними фінансами; запуск судової та адміністративної реформ; просування поточних реформ в енергетичних секторах, поліпшення бізнес-середовища та зміцнення систем соціального захисту.

Разом з тим, Україна не виконала чотири вимоги, зокрема, зняття заборони на експорт лісу-кругляка, запуск автоматичної перевірки е-декларацій, закон про кредитний реєстрі НБУ і перевірка інформації про бенефіциарних власниках компаній.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!