У приватизації "Укргазбанку" допоможе Світовий банк

Середа, 8 листопада 2017, 16:00
 

Кабінет Міністрів схвалив залучення Міжнародної фінансової корпорації, що входить до групи Світового банку, до приватизації Укргазбанку.

Про це сказано у прийнятому проекті меморандуму про взаєморозуміння між Міністерством фінансів, Укргазбанком і IFC, текст якого мають "Українські Новини".

Відповідне рішення було прийнято на засіданні уряду 8 листопада.

Зокрема, Кабмін схвалив проект меморандуму, який буде підписано на наступному тижні за участю президента Світового банку Джима Йон Кіма.

Метою меморандуму є повна приватизація Укргазбанку для зменшення частки уряду у фінансовому секторі.

У заявленій приватизації уряду повинна допомогти Міжнародна фінансова корпорація.

Для цього IFC може надати консультаційні послуги для поліпшення інвестиційної привабливості банку, а також може розглянути інвестиції в капітал банку для підтримки його продажу.

Відповідно до проекту меморандуму, Укргазбанк буде фокусуватися на еко-банкінгу (фінансування проектів, спрямованих на підвищення енергоефективності), буде нарощувати присутність у приватному секторі, співпрацюючи з малими та середніми підприємствами, корпоративним і роздрібним сегментами.

Банк повинен поступово зменшити обсяг існуючого кредитного ризику на держпідприємства (закрити ліміт кредитування на ДП "Енергоатом").

Мінфін, у свою чергу, повинен забезпечити: посилення корпоративного управління банку; утримання від директивних програм кредитування; утримання від збільшення обсягу ризику банку на держпідприємства.

IFC буде продовжувати надавати консультаційні послуги для перетворення Укргазбанку в провідні фінустанови за рахунок: нарощування потенціалу в еко-банкінгу, поліпшення корпоративного управління; створення системи управління екологічними та соціальними ризиками.

IFC уже надала банку кредитну лінію торговельного фінансування, при цьому може розглянути інвестиції в капітал (міноритарний акціонер) шляхом збільшення капіталу або купівлі акцій.

"Така інвестиція буде залежати від низки факторів, включаючи прогрес Мінфіну і банку в досягненні основних цілей; проведення МФК Due Diligence і оцінки банку; наявності прийнятного для МФК загального фінансового плану банку; отримання схвалення керівництва і ради МФК; підготовки, обговорення та укладання всіх документів у формі, прийнятній для обох сторін", - сказано в документі.

Держава володіє 94,94% акцій Укргазбанку.

Стратегія розвитку держбанків передбачає продаж банку протягом 2017 року.

За даними НБУ, на 1 липня за розміром активів банк посідав 4-е місце (65,7 млрд гривень) серед 88 робочих банків.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!