Запаси газу на шельфі Чорного і Азовського морів оцінили в 50 мільярдів кубів

Вівторок, 31 жовтня 2017, 20:40
 

Державна служба геології та надр оцінює балансові запаси природного газу, який може бути видобутий на шельфі Чорного і Азовського морів, на рівні 48 мільярдів кубометрів.

Про це повідомила прес-служба відомства, передає УНІАН.

"Державним балансом запасів корисних копалин станом на 1 січня 2017 року на шельфі Чорного і Азовського морів враховуються балансові видобуті запаси природного газу в кількості 37,51 млрд кубометрів і 10,53 млрд кубометрів відповідно", - йдеться в повідомленні.

Також наголошується, що балансові запаси нафти на шельфі Чорного моря становлять 3,22 млн тонн.

"На шельфі Азовського моря розробляється тільки родовище "Стрілецьке", видобуток газу на якому у 2016 році становив 11 млн кубометрів", - додали в прес-службі.

За інформацією Держгеонадр, геологорозвідувальні роботи в морській акваторії вимагають значних фінансових витрат. Такі роботи проводяться за допомогою морських суден і виконуються "Причорноморським державним регіональним геологічним підприємством" і Державним геофізичним підприємством "Укргеофізика".

"Через брак державного фінансування геологорозвідувальних робіт, дослідження проводяться в незадовільних обсягах", - відзначили в Держгеонадр.

Повідомляється, що на сьогоднішній день Держгеонадр розглядає заявки на геологічне вивчення та розробку родовищ газу на шельфі Чорного і Азовського морів тільки від однієї компанії - державної компанії "Укргазвидобування".

Голова "Укргазвидобування" Олег Прохоренко раніше заявив, що компанія планує почати видобувати природний газ на ліцензійних ділянках, які розташовані на шельфі Чорного моря і вже через 5-7 років вийти на показник видобутку 5 млрд кубометрів газу в рік.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!