Невідомий стартап обігнав за вартістю SpaceX і Airbnb

Понеділок, 23 жовтня 2017, 17:10

Китайський Meituan Dianping днями став четвертим найдорожчим стартапом у світі. Оцінка його вартості досягла 30 млрд доларів, що зробило його дорожче Airbnb і SpaceX.

Про це повідомляє Ain.ua з посиланням на Bloomberg.

За даними CBInsights, перша десятка рейтингу найдорожчих стартапів виглядає так:

 

Про пекінську компанію мало хто знає за межами домашнього ринку. Вона доставляє людям їжу, продає продукти і квитки в кіно, надає відгуки по ресторанах і знижки для групових покупок. Це свого роду суміш Groupon, Yelp (Foursquare), Foodpanda і UberEats.

Meituan отримав довіру інвесторів завдяки своїй домінуючій позиції на ринку з більш ніж мільярдом людей. Компанія утворилася після злиття в 2015 році Meituan.com і Dianping.com, створивши провідного гравця в сфері онлайн-послуг, що замовляються через додатки. В останньому раунді стартап залучив 4 млрд доларів від китайського Tencent Holding, венчурного фонду Sequoia Capital і американського тревел-гіганта Priceline Group.

Компанія залишила американські аналоги Groupon і Yelp далеко позаду. Оцінка Groupon, що колись була сенсацією в США, впала до менш як 3 млрд доларів. Yelp також втратив більшу частину пікової вартості, опустившись до 3,6 млрд доларів.

Meituan Dianping розширила інтереси далеко за межі початкового бізнесу. У додатках компанії за допомогою декількох дотиків користувачі можуть замовити доставку готової їжі, продуктів, масаж, стрижку і манікюр додому або в офіс. У Meituan стверджують, що у додатків компанії 280 млн активних річних користувачів і 5 млн підключених бізнесів.

Категорія послуг, які надає компанія, називаються online-to-offline або О2О. Згідно з оцінками дослідницької фірми IResearch, за останній рік ринок O2O виріс на 72% до 115 млрд доларів.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!