Електромобілям дозволять їздити по смузі громадського транспорту

П'ятниця, 20 жовтня 2017, 17:50
 

Народні депутати пропонують Верховній Раді звільнити водіїв електромобілів від оплати паркування і дозволити їм їздити по смузі громадського транспорту.

Законопроект №7156-2 зареєстрований в парламенті 17 жовтня, передає enkorr.

Проект Закону "Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо створення умов для поширення і популяризації електромобілів в Україні" пропонує до 31 грудня 2022 року звільнити від оподаткування податком на додану вартість операції з ввезення на митну територію України транспортних засобів, оснащених виключно електричними двигунами.

Також документ передбачає тимчасове, до 31 грудня 2022 року, звільнення від оподаткування податком на додану вартість операцій з поставки послуг з перевезення пасажирів на таксі, оснащеного тільки електричним двигуном, а також надання в оренду пасажирського транспорту, оснащеного виключно електричним двигуном.

Крім того, документом пропонується до 31 грудня 2022 року звільнити від оподаткування акцизним податком операцій з ввезення на митну територію України транспортних засобів, оснащених виключно електричними двигунами.

Законопроект пропонує зобов'язати місцеву владу облаштувати на майданчиках для паркування місця для оплачуваної зарядки транспортних засобів, оснащених електричними двигунами, в кількості не менше 5% від загального числа місць для паркування.

Автори законопроекту - депутати Олексій Рябчин і Олена Шкрум.

Як повідомлялося, на початку жовтня 15 народних депутатів зареєстрували у Верховній Раді законопроект "Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо здешевлення і підвищення доступності індивідуального електротранспорту в Україні". Вони запропонували знизити податкове навантаження на операції з поставки таких транспортних засобів на територію України і їх використання.

Нагадаємо, найбільша енергетична компанія України ДТЕК переходить на електрифікацію автопарку і вже купила 5 електричних хетчбеків Hyundai Ioniq Electric.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!