Середня пенсія зросла до 2450 гривень - Рева

П'ятниця, 20 жовтня 2017, 14:30
 

Середній розмір пенсії в Україні після перерахунку зріс на 560 гривень до 2447 гривень.

Про це міністр соціальної політики Андрій Рева повідомив під час "Години запитань до уряду" у Верховній Раді.

"З 11 жовтня вступили в дію положення, що стосуються перерахунку пенсій. Із загальної кількості пенсіонерів 11,7 млн ​​осіб розмір пенсії підвищено для 10,5 млн осіб, або 90% від загальної чисельності пенсіонерів", - заявив міністр.

"Не перераховано пенсії близько 900 тис осіб, які отримують пенсії за спеціальними законами, тобто мова йде про народних депутатів, державних службовців та інших, хто отримує пенсії за спецзаконом, а також тим категоріям громадян, яким пенсії були призначені у 2015-2017 роках", - пояснив Рева.

За словами міністра, середній розмір пенсій після перерахунку зріс на 559 грн 78 коп і тепер становить в середньому 2446 грн 56 коп.

Рева також відзначив, що зараз готується і найближчим часом буде поданий до Верховної Ради законопроект про перерахунок пенсій військовослужбовцям і працівникам силових структур. Таких осіб налічується 554 тисячі. Їм з 2012 року не переглядалися пенсії.

За словами міністра, також готується законопроект про порядок отримання субвенцій на виплату яких пенсіонер мав право, але не отримав у зв'язку з перебуванням на тимчасово непідконтрольною території.

Нагадаємо, 11 жовтня, в Україні набув чинності закон про пенсійну реформу.

Закон передбачає, що положення про підвищення пенсій застосовуються вже з 1 жовтня поточного року.

Як відомо, 3 жовтня Верховна Рада ухвалила урядовий проект закону "Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо підвищення пенсій".

Документ, зокрема, передбачає проведення осучаснення пенсій і підвищення мінімального страхового стажу для виходу на пенсію з 15 до 25 років.

З основними змінами можна ознайомитися тут.

Читайте також: Пенсійна реформа: другий етап. Яких ще змін чекати українцям

Економічна правда

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!