Нобелівський лауреат розповів, що думає про економіку України

Четвер, 19 жовтня 2017, 16:00
Пол Кругман
Пол Кругман

Нобелівський лауреат Пол Кругман в деталях розібрав економіку України і дав свої поради щодо її оптимізації.

Про це йдеться в новому випуску журналу "Новое время", передає УНІАН.

"Необхідно проводити реформи, а це позначиться на долі малих і середніх компаній. Боріться з корупцією, встановіть верховенство права, очистіть фінансову систему — і малий бізнес почне бурхливо розвиватися. Але я зроблю застереження: реформи треба робити не для малого бізнесу, а для всієї країни", - стверджує лауреат.

Кругман упевнений, що Україна — це економіка, яка базується на експорті сировини.

"А це не дуже привабливе середовище для невеликих компаній. Щоб це змінити, потрібно докласти багато зусиль, хоча умови зараз у вас непогані", - сказав він.

"Гривня істотно девальвувала за останні роки, але все одно вона достатньо міцна, враховуючи, наскільки у вас низька продуктивність праці. Вся справа в тому, що Україна експортує сировину на зовнішні ринки, а зарплати — як і раніше невисокі. Це, до речі, теж проблема", - говорить Кругман.

Експерт каже, що економіка України повинна бути відкритою і справедливою.

"У світі дуже багато грошей, які нікуди вигідно інвестувати. З реальними нульовими ставками за облігаціями розвинених країн час брати в борг — цілком відповідне. Інвесторів можна переконати вкладати в облігації країн, що розвиваються. До того ж Україні сьогодні потрібен успішний прецедент розміщення євробондів, щоб знову опинитися у фокусі уваги інвестиційних фондів", - сказав нобелівський лауреат.

Також він розповів, як можна змусити великі компанії платити податки в країнах, де у них реально відбуваються бізнес-процеси.

"Це можна зробити двома способами. По-перше, податки потрібно збирати в тій країні, де реалізуються продукти конкретної компанії, а не там, де знаходиться головний офіс або формально зареєстрована юридична особа цієї компанії. Такий підхід неідеальний, але міг би вирішити проблему. По-друге, якщо ключові економічні сили погодяться поставити офшори на місце — ті просто зникнуть", - рекомендує експерт.

Кругман запевняє, що якщо великі гравці в економіці домовляться між собою закрити податкові гавані, то це буде зовсім нескладно.

"Наостанок скажу ще, що багато урядів просто не вміють збирати податки", - додав він.

Нагадаємо, раніше Кругман передбачив спад світової економіки через перемогу на президентських виборах в США республіканця Дональда Трампа.

Як повідомлялося, лауреатом Нобелівської премії з економіки за 2017 рік став американець Річард Талер "за внесок в дослідження економічної поведінки".

Читайте також: Поведінкова економіка як муха в унітазі: за що дали Нобелівську премію Талеру

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!