Прокуратура розслідує постачання вугілля з ОРДЛО для "Центренерго"

Субота, 14 жовтня 2017, 15:27

Червонозаводський районний суд Харкова надав прокуратурі Харківської області доступ до документів і контрактів державної Центренерго щодо імпорту з Росії донбаського контрабандного вугілля під виглядом південноафриканського.

Про це йдеться в рішеннях суду від 2-5 жовтня цього року, пише Liga.net.

Кримінальне провадження щодо незаконних вугільних операцій було відкрито в квітні 2017 року за статтею "Зловживання владою або службовим становищем".

Як випливає з судових рішень, посадові особи Митного поста Харків-Центральний Харківської митниці з метою одержання неправомірної вигоди з листопада 2015 по даний час здійснюють митне оформлення вугілля, видобутого на тимчасово окупованих територіях, під виглядом російського або південноафриканського. Це вугілля постачається зокрема для Центренерго.

Серед компаній, через які оформлювалися подібні угоди, є цілий ряд структур, в тому числі державних, які раніше ставали об'єктами журналістських розслідувань.

Це - Торговий дім-Ресурс, Державна компанія зовнішньоекономічної діяльності Укрінтеренерго, вугільна компанія Краснолиманська, Державна вугільна компанія, Центренерго.

Ці компанії, на думку слідства, закуповували (і поставляли) вугілля незаконно вивезене з ОРДЛО за контрактами з Соrtех Sales Limited (Гонконг), Sovewіск Ноlding Limited, Аridа Glоbаl Limited (Гонконг), РЖД Логістика і ТОВ Руснефтедобыча (Москва).

Як повідомлялося, в 2015 році на станції Центренерго 79 400 тонн антрациту поставила російська Русснефтедобыча. За цей же період, за даними ФМС, Русснефтедобыча вивезла з окупованих районів 41 200 тонн вугілля.

Власник компанії - росіянин Семен Кацман. Йому також належить ТОВ Некст, яке в 2015-му вивезло з окупованих районів продукції на 17,9 млн доларів. Тільки восени 2016 року РНБО ввела проти Русснефтедобычи санкції.

На початку 2016 року Центренерго почала закупівлі в РЖД Логістики антрациту нібито південноафриканського походження. У митних документах реальним продавцем була вказана гонконгська компанія Cortex Sales Limited.

Ця офшорка фігурувала в розслідуванні "Української правди", як один з постачальників вугілля з "Л/ДНР" під виглядом африканського.

Всього, згідно з даними російської митниці, РЖД Логістика в січні-березні відвантажила на ТЕС Центренерго 97,2 тисяч тонн антрациту. За даними видання Бізнес-цензор, обсяг поставок вугілля для Центренерго через Cortex Sales Limited становив близько 150 тисяч тонн.

У жовтні 2016 року Центренерго знову почала закупівлю антрациту з Росії за старою схемою - через РЖД Логістика. Змінилася тільки офшорна компанія: замість Cortex Sales Limited поставки проводили через панамську Datoro Corp.

"Центренерго" за даними УП входить в орбіту впливу нардепа від БПП Ігоря Кононенка. Сам Кононенко заперечує будь-яку причетність до неформального кураторства "Центренерго".

"Центренерго" експлуатує Вуглегірську, Зміївську і Трипільську ТЕС сумарною встановленою потужністю 7660 МВт. Державі належить 78,3% акцій товариства.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!