В Dragon Capital розповіли, як підтримка Приватбанку збільшила держборг

П'ятниця, 8 вересня 2017, 16:40

Ключовим фактором зростання держборгу в липні став випуск 23 мільярдів гривень ОВДП з метою збільшити акціонерний капітал державного "Приватбанку".

Про це йдеться в прес-релізі Dragon Capital, наявному в розпорядженні "Укрінформу".

"Номінальна сума держборгу продовжить збільшуватися до кінця цього року і у 2018 році переважно за рахунок запозичень уряду у міжнародних кредиторів і на зовнішніх ринках", - сказано в прес-релізі.

"У той же час, з огляду на ймовірну затримку з отриманням кредитів від деяких міжнародних організацій, темпи зростання держборгу можуть бути нижчі за наші поточні очікування. В результаті ми не виключаємо ймовірність того, що співвідношення держборгу до ВВП почне знижуватися вже в цьому році і досягне 75% у 2018 році", - йдеться в повідомленні.

Крім того, в Dragon Capital відзначають, що державний борг України (прямий і гарантований) в липні виріс на 1,4% м/м (+ 1,1 млрд доларів) і становив 76,1 млрд доларів. З початку року зростання становило 7,2% або 5,1 млрд доларів. Таким чином, держборг, за оцінками експертів, відповідав 74% ВВП за останні 12 місяців.

Ключовим фактором зростання держборгу в липні став випуск 23 млрд грн (0,9 млрд доларів) ОВДП з метою збільшити акціонерний капітал державного "Приватбанку", зростанням зовнішнього гарантованого боргу на 0,3 млрд доларів, а також невелике зміцнення гривні (+0,7 % м/м до 25,9 грн/долар).

Зростання держборгу з початку року було викликано декількома факторами.

Україна залучила 2,2 млрд доларів кредитів від міжнародних організацій, в тому числі транш МВФ у розмірі 1 млрд доларів, кредит макрофінансової підтримки від ЄС на суму 0,6 млрд євро і 0,5 млрд доларів державних гарантій для "Нафтогазу України".

Були також випущені ОВДП для збільшення капіталу держбанків (1,9 млрд доларів в еквіваленті).

Крім того, збільшення доларового еквівалента держборгу сприяло зміцнення національної валюти (+ 4,9% з початку року), але воно ж дозволило скоротити співвідношення держборгу до ВВП до 74% з 81% в 2016 році.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua