Intel створила чіп, що імітує роботу людського мозку

Четвер, 28 вересня 2017, 10:10

Компанія Intel розробила чіп Loihi, що імітує роботу людського мозку.

Про це повідомляє itc.ua.

Intel Loihi є нейроморфним комп'ютерним чіпом, який включає аналоги 130 тис нейронів і 130 млн синапсів. Ідея нейроморфних обчислень має на увазі, що чіпи розробляються таким чином, щоб імітувати архітектуру головного мозку людини, включаючи нейрони і синапси.

У процесорі реалізована можливість повністю асинхронної обробки через багатоядерну сітку, яка підтримує широкий спектр розсіяних, ієрархічних і повторюваних нейронних мережевих топологій з кожним нейроном, здатним зв'язуватися з тисячами інших нейронів.

Кожне з цих нейроморфних ядер включає в себе "механізм навчання", який дозволяє змінювати параметри навчання ядра на ходу відповідно до конкретних потреб заданого робочого навантаження за допомогою контрольованих, неконтрольованих та інших навчальних парадигм.

Intel заявляє, що чіп Loihi спеціально розроблений для таких навантажень, як розробка і тестування декількох алгоритмів з високою алгоритмічної ефективністю для наступних завдань: планування маршруту, обмеження відповідності, розсіяне шифрування, вивчення словників, динамічне моделювання і адаптація.

Пристрій виготовляється за нормами 14-нанометрового технологічного процесу на базі традиційних матеріалів.

Останнім часом Intel активно нарощувала свої сили в сфері штучного інтелекту, вона скуповувала працюють в цій сфері компанії і стартапи (Nervana, Mobileye і ін), розширювала портфоліо інтелектуальної власності.

Нагадаємо, Intel спільно з китайським гігантом у сфері телекомунікацій Tencent підписали договір про наміри щодо спільної розробки рішень на базі технології blockchain для інфраструктури Інтернету речей.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!