НБУ рекомендує Приватбанку врегулювати кредитні відносини із ФК "Динамо"

Середа, 21 червня 2017, 18:13

Національний банк рекомендує Приватбанку врегулювати кредитні відносини з футбольним клубом "Динамо" (Київ).

Про це повідомляють Українські Новини пз посиланням на заступника глави НБУ Катерину Рожкову.

Нацбанк повідомив, що дійсно в "Динамо" існує кредитна лінія в Приватбанку із забезпеченням депозиту однієї з фізосіб, що пов'язана із власником клубу.

Цей депозит не потрапляв під процедуру списання (bail-in) під час націоналізації Приватбанку.

Рожкова повідомила, що в грудні НБУ рекомендував Приватбанку врегулювати кредитні відносини з "Динамо".

"Головне питання було в бізнесі-етиці. Як ти можеш правильно працювати з компанією, кредитувати її, коли власники цієї компанії подають проти топ-менеджменту банку в суд. Для нас це нонсенс. Ми вважали, що це неправильно. Наша рекомендація (не кредитувати клуб) була ще в грудні 2016 року. Але ми вважали, що ми не повинні руйнувати нормально працюючу компанію ("Динамо") і потрібно виробити цивілізоване рішення після націоналізації Приватбанку", - повідомляє Рожкова.

У січні Приватбанк пролонгував цю кредитну лінію "Динамо", незважаючи на те, що власник клубу Ігор Суркіс у грудні 2016 був визнаний пов'язаним з банком особою.

"За роз'ясненням вони (банк) до нас не зверталися, ні в грудні, ні в січні. При цьому в січні вони самі пролонгували кредит "Динамо". Банк нас про це не запитував. Ми звернулися в банк із запитом і проханням провести інвентаризацію активів фізосіб, пов'язаних з колишніми власниками банку. Учора виявилося, що Приватбанк зупинив кредитну лінію "Динамо", а сьогодні ми одержали листа, чи не заперечуємо ми проти того, що лінія буде відновлена", - говорить Рожкова.

На її думку, банк повинен виробити цивілізоване рішення цієї ситуації, тому що по кредиту немає ризику.

Вона повідомила, що НБУ найближчим часом направить Приватбанку лист про необхідність урегулювання питання.

"У них є цей незакритий кредит, у них є цей депозит у забезпечення. Оскільки там немає кредитного ризику, ми вважаємо, що банк повинен найближчим часом урегулювати відносини із клієнтом. Вони це можуть зробити або шляхом погашення кредиту, або шляхом переходу "Динамо" в інший банк. Але очевидно, те, що банк при наявності відкритої кредитної лінії не повинен в один момент брати й закривати цю лінію", - додала вона.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!