Невраховані збитки Дельта Банку становлять 42 мільярди гривень - EY

Середа, 3 травня 2017, 19:49

Розрахункова сума неврахованих збитків неплатоспроможного Дельта Банку становить 42,1 мільярда гривень.

Про це свідчать підсумки проведеного компанією Ernst&Young комплексного аналізу фінустанови, передає "Інтерфакс-Україна".

У короткому звіті який наведено на сайті Фонду гарантування вкладів фізичних осіб вказується, що збиток був виявлений за проаналізований період, однак його терміни не уточнюються.

Крім того, EY повідомляє, що сума збитків розрахована на підставі вибіркового аналізу і не може прийматися як сумарний збиток банку.

Компанія також навела перелік збитків, які вона не змогла визначити кількісно. В тому числі, це збитки за кредитами, наданими під ставки нижче ринкових, збитки за коштами, розміщеними під ставки нижче середньорічної ставки Національного банку України, за разовими лімітами, які перевищують ліміти, рекомендовані департаментом з управління ризиками, збитки на підставі різниці в ставках по своп-операціям, збитки в результаті виплати відсотків по рахунках "лоро"/окремих депозитних рахунках за ставками, що перевищують середні.

Дельта Банк заснований в 2006 році. Його найбільшими акціонерами на початку 2015 року були Микола Лагун (70,6059%) і Cargill Financial Services International, Inc. (29,3941%). НБУ 2 жовтня 2015 року з пропозицією ФГВФО прийняв рішення про відкликання банківської ліцензії та ліквідацію Дельта Банку (ліквідація продовжена до жовтня 2019 року).

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"