Інвестори вклали в українські інновації 400 мільйонів доларів за 5 років

Понеділок, 29 травня 2017, 12:18

Кількість інвестицій в інноваційні компанії в 2016 році зросла на 32%.

Про це повідомляє Liga.net, з посиланням на Українську асоціацію венчурного капіталу та прямих інвестицій (UVCA).

В огляд увійшли дані по венчурним, прямим і ангельським інвестиціям в компанії. Загальна сума інвестицій в 2016 році склала 88 млн доларів (і більше 400 млн доларів сумарно за останні 5 років).

Таким чином, обсяг розкритих інвестицій (13 угод включені в дослідження нерозкритими) впав на 33% щодо 2015 року. Але залишився вище, ніж в 2014 році на 125%. Причиною такого явища стало те, що в 2015 році було кілька інвестиційних угод, сума яких обчислюється десятками мільйонів доларів.

"Особливістю інвестиційного ринку в 2016 році стало те, що інвестори були більше сконцентровані на вкладенні коштів в компанії, які знаходяться на початкому рівні. Таких угод було 73, а середній розмір інвестицій в одну компанію склав більше 500 тис доларів. Можна очікувати, що компанії, які зараз отримали стартовий капітал, будуть в майбутньому залучати інвестиції більших обсягів ", - йдеться в повідомленні UVCA.

Важливо відзначити, що з урахуванням всіх інвестицій, середній чек в 2016 році склав 1 млн доларів.

2016 рік також можна охарактеризувати появою на українському інвестиційному ринку великих міжнародних гравців, в тому числі з Кремнієвої Долини.

Близько 60% інвестиційних угод укладено за участю міжнародних інвесторів, при цьому іноземний капітал склав більше 80% загального обсягу інвестицій в 2016 році (без урахування нерозкритих угод).

Найпривабливішою галуззю для інвесторів, відповідно до огляду UVCA, є онлайн послуги - 16 угод.

Рекомендуємо почитати: Що заважає побудувати Кремнієву долину в Україні

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"

Підпишіться на наші повідомлення!