НБУ збільшив ліміт купівлі валюти до 150 тисяч гривень

Вівторок, 4 квітня 2017, 16:36

Національний банк зменшив відсоток обов’язкового продажу валюти експортерами та збільшив максимальну суму купівлі валюти фізособами.

Про це повідомляє прес-служба Нацбанку.

"Реалізувати чергові кроки з лібералізації валютного регулювання дозволяє сприятлива кон'юнктура на зовнішніх ринках та рішення Міжнародного валютного фонду про погодження третього перегляду програми співпраці з Україною та виділення четвертого траншу фінансування", - йдеться в повідомленні.

Таким чином, НБУ пом’якшує вимогу до обов’язкового продажу надходжень в Україну в іноземній валюті. Відтепер юридичні особи повинні будуть продавати не 65%, а 50% своїх валютних надходжень.

На думку керівництва Нацбанку, це послаблення не призведе до скорочення пропозиції валюти на міжбанківському ринку, адже "сьогодні підприємства добровільно продають набагато більше валютних надходжень, ніж зобов’язані, - понад 90%".

Також, Нацбанк продовжує суттєво пом’якшувати обмеження на продаж готівкової іноземної валюти населенню. Відтепер Національний банк підвищив цю максимальну суму до 150 тис. гривень, тобто до суми, понад яку фінансові операції з готівкою підлягають обов’язковому фінансовому моніторингу.  

Відповідні послаблення затверджено постановою Правління Національного банку України від 4 квітня 2017 року.

Зміни набувають чинності 5 квітня 2017 року.

Економічна правда

powered by lun.ua