Аграрії передплатили 2 мільярди зупиненим заводам Фірташа

Четвер, 20 квітня 2017, 16:20

Сільгоспвиробники здійснили передплату у розмірі 2 мільярдів гривень за 300 тисяч тонн добрив хімічним підприємствам групи Ostchem Дмитра Фірташа.

Про це повідомляє прес-служба Міністерства аграрної політики.

За словами директора Департаменту землеробства та технічної політики в АПК  Володимира Топчія, аграріїв хвилює ситуація, пов′язана із зупинкою роботи українських хімічних підприємств.

Адже ними, відповідно до укладених контрактів, зроблена 100% передплата вартості мінеральних добрив азотної групи обсягом до 300 тис тонн на загальну суму майже 2 млрд гривень.

Аграрії сподіваються на швидке відновлення виробничих потужностей вказаних підприємств і виконання заводами договірних зобов′язань щодо постачання мінеральних добрив у повному обсязі.

Також Топчій заявив, що більшість областей України забезпечені добривами на 98-100% до заявлених потреб.

Нагадаємо, 7 березня Укртрансгаз обмежив газопостачання підприємствам "Рівнеазот", "Сєвєродонецьке об'єднання Азот" і "Азот" через борги.

Як відомо, "Рівнеазот" і черкаський "Азот", а також два хімзаводи, які простоюють - "Концерн Стирол" (Горлівка) і "Сєвєродонецьке об'єднання Азот" (Сєвєродонецьк) належать Дмитру Фірташу.

Нагадаємо, Ostchem ініціює розширення дії антидемпінгових мит на аналоги аміачної селітри з Росії.

Варто зазначити, що Ostchem бізнесмена Дмитра Фірташа є одним з найбільших гравців на ринку добрив України.

Раніше в Українській аграрній конфедерації заявили, що Ostchem шантажує аграріїв намагаючись підняти ціни на добрива.

Економічна правда


powered by lun.ua