Луценко пояснив суть конфлікту з НАБУ: у них мало співробітників

Неділя, 2 квітня 2017, 17:07

Суть конфлікту між ГПУ і НАБУ полягає в тому, що НАБУ не має ресурсів та можливості розслідувати всі справи, які Генпрокуратура повинна передавати йому за законом.

Про це заявив генпрокурор Юрій Луценко в інтерв'ю німецькому журналу "Bild".

"Проблема в тому, що моя установа набагато більша за НАБУ. У мене 10 тисяч співробітників, з них 800 - слідчих. В НАБУ - 220 детективів. Разом ми відповідаємо за 150 тисяч державних чиновників, а в даний момент в роботі перебуває 1,2 млн. справ", - зазначив генпрокурор.

"У чому полягає конфлікт з НАБУ? Фінансовий критерій зловживання для передачі справи в НАБУ дуже низький - від 30 тисяч євро... При цьому я повинен передати в НАБУ тонну паперів, які складають матеріали слідства. А там лише 220 детективів і 30 прокурорів. Якби я передавав все, то НАБУ просто б не витримало", - сказав Луценко.

При цьому він підкреслив, що налаштований на повномасштабну співпрацю з НАБУ і на доведення до суду справ по всіх особах, яких НАБУ підозрює в корупційних діях.

"І це підтверджує практика. З мого боку не було жодного випадку, коли б Генпрокуратура відмовляла в розслідуванні справи на запит НАБУ", - зазначив Луценко.

За словами генпрокурора, він піддавався критиці не тому, що не передавав НАБУ окремі справи, а тому, що висував звинувачення проти суддів і політиків, якими хотіло займатися бюро, але не могло через недостатнє кадрове забезпечення.

"Мої співробітники заробляють в 20 разів менше, ніж детективи НАБУ. І коли вони спіймають "велику рибу", то зазвичай прагнуть власноруч передати таку справу до суду, щоб, принаймні, отримати схвальну оцінку. В цьому полягає конфлікт", - пояснив він.

За словами Луценка, рішення знайдено. "Ми зараз створюємо спільні групи розслідування і спільні прокуратури. Я їм пропоную справу, а вони міркують, хочуть вони її розслідувати чи ні. Якщо хочуть - будуть зобов'язані, якщо ні - то ні", - сказав він.

Таким чином, генпрокурор виступив за внесення змін закону про НАБУ, в розробці якого сам і брав участь.

"Нам треба не контролювати НАБУ, а співпрацювати з ним або навіть конкурувати у справі боротьби з корупцією. Отже, ми пропонуємо створення "аудит-моніторингу" з трьох людей, які повинні контролювати НАБУ. Зараз ведеться справжня боротьба за те, хто стане цими аудиторами. НАБУ хоче, щоб це були його представники, а президент і більшість парламенту прагнуть, якби це були нейтральні особи - поза НАБУ. Таким способом ми досягнемо більш об'єктивного контролю", - резюмував Луценко.

Інтерфакс-Україна

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"

Підпишіться на наші повідомлення!