Cуд визнав банкрутство банку Бахматюка незаконним

П'ятниця, 14 квітня 2017, 15:18

Вищий адміністративний суд підтвердив незаконність рішення Нацбанку про визнання неплатоспроможним банку "Фінансова ініціатива" і введення в нього тимчасової адміністрації.

Про це повідомив екс-власник банку Олег Бахматюк агентству "Інтерфакс-Україна".

"Попри опір з боку Нацбанку, за останні півтора року нам вдалося довести, що банк був штучно виведений з ринку і міг продовжити функціонувати", - заявив Бахматюк.

За його словами, суд підтвердив заниження з боку Нацбанку вартості належних "Фінансовоій ініціативі" державних цінних паперів, чим штучно створив умови для банкрутства фінустанови.

"Ми будемо формувати для Нацбанку пакет для відшкодування втрат і хотіли б відновити платоспроможність банку ", - сказав Бахматюк.

Він визнав, що повернути банк на ринок буде вкрай складно через півтора року після введення в нього тимчасової адміністрації.

Бізнесмен, якому також належав ще один виведений Нацбанком з ринку банк - ВіЕйБі банк, підтвердив готовність до діалогу з НБУ з питання висунутих до нього фінансових вимог без будь-яких преференцій.

Бахматюк заявив, що за Гонтаревої такий діалог відсутній, і висловив надію, що при новому голові регулятора ситуація зміниться на краще.

Як повідомлялося, НБУ 20 березня 2015 року вирішив відкликати банківську ліцензію та ліквідувати ВіЕйБі банк, а в червні 2015 року визнав неплатоспроможним банк "Фінансова ініціатива". Потім Нацбанк подав на Бахматюка до суду п'ять позовів про стягнення заборгованості по персональному договору поруки за зобов'язаннями цих кредитних установ, які сумарно заборгували НБУ 10,9 млрд гривень рефінансування.

У вересні 2016 року НБУ опублікував інфографіку, в якій стверджував, що Бахматюк заборгував державі, громадянам і бізнесу 37,9 млрд грн.

У цю суму регулятор включив вже зазначену раніше заборгованість з рефінансування, а також 5,3 млрд грн боргу компаній бізнесмена перед держбанками і 21,7 млрд грн заборгованості двох його банків перед кредиторами на дату визнання їх неплатоспроможними.

Бахматюк поклав відповідальність за погіршення ситуації в банках на НБУ. У жовтні 2016 року він підтвердив готовність до компромісу з Нацбанком з питання порук і запропонував мирову угоду з розстрочкою на сім років з можливістю збільшити заставу перед НБУ.

Читайте також: Банки vs НБУ. Чи можна повернути на ринок неплатоспроможний банк

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!